Ekwador przydatne informacje


Strona główna -> Ekwador -> Ekwador przydatne informacje
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Z końcem roku 2005 przy poby­tach do 30 dni (z możliwością przedłużenia pobytu do 90 dni) obywatele polscy udający się do Ekwadoru w celach turystycz­nych, biznesowych, naukowych i kulturalnych zostali zwolnieni z obowiązku wizowego. Przy wjeździe wymagany jest 6 miesięczny okres ważności paszportu. Nie ma obowiązku oka­zywania biletu powrotnego ani wykazywania się posiadaniem określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu.

Przepisy celne odpowiadają standardom międzynarodowym. Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu i wywozu środków płatniczych. Należy jednak zwrócić uwagę na restrykcyjne przepisy dotyczące wywozu materiału roślinnego i zwierzęcego, których naruszanie podlega surowym karom.

Ubezpieczenia osobowe i komunikacyjne nie są wymagane, zalecane jest jednak ich wykupienie, zwłaszcza od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów lecze­nia (polisy ubezpieczeniowe polskich towarzystw są powszech­nie uznawane).


Ekwador  jest krajem stosunkowo bezpiecz­nym dla turystów, szczególnie na tle krajów sąsiednich. Większe zagrożenie przestępczością (kradzieże i napady) odnotowuje się w ośrodkach miejskich: Quito i Guayaquil, a także w Tulcan na granicy z Kolumbią.

Zagrożenie chorobami tropikalnymi jest stosunkowo niewielkie, jednak na wybrzeżu (głównie okolice Guayaquil) i w dżungli na wschodzie występuje zagrożenie malarią i dengą. Nie ma obowiązku szczepień, wska­zane są jednak szczepienia przeciw żółtej febrze.

Honorowane są karty kredytowe, m.in. MasterCard, VISA i American Express.Ekwador - miasta

Quito


Ekwador - co warto wiedziećEkwador - Ekwador ciekawostki Ekwador ciekawostki
Ekwador to jakby trzy państwa w jednym: wybrzeże, Andy i orient czyli dżungla, ...
Ekwador - Kuchnia Ekwadoru Kuchnia Ekwadoru
Egzotyka Ekwador to przede wszystkim egzotyka ekwadorskiej kuchni. To niezliczona ...

Ekwador przydatne informacje - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies