Ekwador ciekawostki


Strona główna -> Ekwador -> Ekwador ciekawostki
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Ekwador to jakby trzy państwa w jednym: wybrzeże, Andy i orient czyli dżungla, różnią się niesamowicie klimatem, florą i fauną, nawet ich mieszkańcy prezentują nieco odmienne kultury.


Quito - stolica kraju położona jest na wysokości 2850m w Andach, ze względu na niesamowitą architekturę stare miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 .


Wnętrze Iglesia de la Compana wyłożone jest 7 tonami złota !!!
Do Ekwadoru należą wyspy Galapagos, oddalone 1000 km od stałego lądu. To trzynaście dużych i kilkanaście mniejszych wysp stanowiących olbrzymi Park Narodowy. Obfituje w niezliczoną ilość gatunków zwierząt (żółwie) i roślin wystarczającą na niejedną lekcję biologii.


W 2000 roku w wyniku krachu gospodarczego zmienili własną walutę na dolara amerykańskiego, używają wszystkich banknotów i monet z USA, ale prócz tego mają własny bilon, o identycznej wielkości - jednodolarową monetę z podobizną Indianki z dzieckiem na plecach na jednej stronie, i z anglojęzycznym napisem "In Good we Trust" z drugiej.


W Ekwadorze można spotkać niezwykłe bogactwo fauny i flory (20 tysięcy gatunków roślin, podczas gdy w całej Ameryce Północnej tylko 17 tysięcy).
Cumbia - rytm przypominający galopującego, trzynożnego konia to obok folku andyjskiego i hiszpańskich ballad miłosnych najczęściej słuchana tu muzyka.Ekwador - miasta

Quito


Ekwador - co warto wiedziećEkwador - Kuchnia Ekwadoru Kuchnia Ekwadoru
Egzotyka Ekwador to przede wszystkim egzotyka ekwadorskiej kuchni. To niezliczona ...
Ekwador - Ekwador przydatne informacje Ekwador przydatne informacje
Z końcem roku 2005 przy poby­tach do 30 dni (z możliwością ...

Ekwador ciekawostki - komentarze:


Ekwador ciekawostki komentarz Kociara
2013-10-17 12:27:12
o co chodzi z tym trzynożnym koniem?


Ekwador ciekawostki - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies